14.10.2015

SM-voittajat

Kiertopalkinnot

Kiertopalkintojen historia ja saajat

Kiertopalkintojen säännöt

SM-voittajat

Yllä olevista liitteistä löydätte kaikkien ikäluokkien ja myös lyhytratakisojen voittajat.

Laser Standard

2000             Roope Suomalainen, KPS
2001             Roope Suomalainen, KPS
2002             Jyrki Taiminen, SPS
2003             Thomas Hacklin, ASS
2004             Thomas Hacklin, ASS
2005             Roope Suomalainen, KPS
2006             Roope Suomalainen, KPS
2007             Pierre Angelo Collura, LPS
2008             Roope Suomalainen, KPS
2009             Pierre Angelo Collura, LPS
2010             Teemu Rantanen, MP
2011             Fredrik Westman, HSF (Ivan Taritas, Kroatia)
2012             Mattias Lindfors, BS
2013             Kaarle Tapper, HSK
2014             Kaarle Tapper, HSK
2015             Kaarle Tapper, HSK
2016             Oskari Muhonen, EPS

Laser Radial

2003             Pierre Angelo Collura, EPS
2004             Jonas Krogell, ESF
2005             Roope Suomalainen, KPS
2006             Mattias Lindfors, BS
2007             Tuula Tenkanen, ESF
2008             Petter Vane-Tempest, TPS
2009             Teemu Rantanen, VP
2010             Tuula Tenkanen, ESF
2011             Sari Multala, MP
2012             Kaarle Tapper, HSK
2013             Kaarle Tapper, HSK
2014             Monika Mikkola, ESF
2015             Martin Mikkola, HSS
2016 Monika Mikkola, ESF

Laser 4.7

2005             Vili Kaijansinkko, LrPS
2006             Tuula Tenkanen, ESF
2007             Sebastian Lundberg, ÅSS
2008             Matias Mikkola, HSK
2009             Ida Voutilainen, HSK
2010             Noora Koskiahde, BSF
2011             Monika Mikkola, ESF
2012             Milio Schauman, ÅSS
2013             Martin Mikkola, HSS
2014             Alexander Grönblom, HSS
2015             Ronja Grönblom, HS
2016 Mikael Mustakallio, HSS

Laser Masters – Standard

1982             Kim Weber, NJK
1983             Kurt Nyman, NJK
1984             Ilkka Schroderus, SSS
1985             No wind – No race (Keuruu)
1986             Derek Breitenstein, NJK
1987             Derek Breitenstein, NJK
1988             Richard Grönblom, NJK
1989             Derek Breitenstein, NJK
1990             Karl-Johan Furustam, BSS
1991              Kim Weber, NJK
1992             Kim Weber, NJK
1993             Kim Weber, NJK
1994             Berndt Johansson, SSS
1995             Martin Baltscheffsky, ESF
1996             Tuomas Tenkanen, ESF
1997             Hannu Heinonen, EPS
1998             Hannu Heinonen, EPS
1999             Hannu Heinonen, EPS
2000             Esko Rechardt, HSK
2001             Jyrki Taiminen, SPS
2002             Jyrki Taiminen, SPS
2003             Hannu Heinonen, EPS
2004             Jyrki Taiminen, SPS
2005             Jyrki Taiminen, SPS
2006             Jyrki Taiminen, SPS
2007             Jussi Kirveskari, SPS
2008             Jussi Pekkarinen, IiPS
2009             Henrik Eklund, GSS
2010             Jyrki Taiminen, SPS
2011             Mikko Rantala, TP
2012             Mikko Rantala, TP
2013             Michael Söderholm, ASS
2014             Jyrki Taiminen, SPS
2015             Michael Söderholm, ASS
2016 Michael Söderholm, ASS

Laser Masters – Radial

2000             Pertti Lipas, JVS
2001             Pertti Lipas, JVS
2002             –
2003             Pekka Taiminen, SPS
2004             Jan Winqvist, NJK
2005             Jan Winqvist, NJK
2006             Jan Winqvist, NJK
2007             Allan Johansson, NJK
2008             Allan Johansson, NJK
2009             Bengt Enoksson, ESF
2010             Pekka Taiminen, SPS
2011             Pekka Taiminen, SPS
2012             Hans Köhler, ESF
2013             Pekka Taiminen, SPS
2014             Pekka Taiminen, SPS
2015             Derek Breitenstein, NJK